Latvijas plašsaziņas līdzekļu noturība pret citu valstu vēstījumiem

45 lpp.

2016

Andžāns, Māris, Ilvija Bruģe, Mārtiņš Daugulis, Anda Rožukalne, Andris Sprūds. Latvijas plašsaziņas līdzekļu noturība pret citu valstu vēstījumiem: Krievijas faktors NATO 2016. gada Varšavas samita kontekstā. Rīga: Latvijas Ārpolitikas institūts, 2016.

Latvijas Ārpolitikas institūta, sadarbībā ar Latvijas Aizsardzības ministriju, pētījums: „Latvijas plašsaziņas līdzekļu noturība pret citu valstu vēstījumiem: Krievijas faktors NATO 2016. gada Varšavas samita kontekstā”.

Pētījums trīs nodaļās analizē gan Latvijas plašsaziņas līdzekļu telpu un auditoriju, gan arī starptautisko, tostarp ar drošību saistīto, ziņu veidošanās praksi Latvijā un informācijas atspoguļojuma veidolu saistībā ar vasarā aizvadīto NATO Varšavas samitu.

Galvenie secinājumi sevī ietver to, ka Latvijas plašsaziņas līdzekļu telpa ir noturīga pret citu valstu, īpaši Krievijas, vēstījumiem ar valsts aizsardzību saistītajos jautājumos. Augstāka noturība vērojama sabiedriskajos medijos, kā arī citos latviski raidošajos televīzijas un radio kanālos.

Lasīt latviešu valodā