Tiešsaites konference "Baltkrievija - okupēta valsts? Baltijas un Ziemeļvalstu ekspertu viedokļi"

Latvijas Ārpolitikas institūta vadītais Balkrievijas pētniecības tīklojums - Belarus Research Network on Neighborhood Policy aicina pievienoties uz tiešsaistes diskusiju "Baltkrievija - okupēta valsts? Reģiona ekspertu viedokļi." Konference norisināsies 2023. gada 12. aprīlī, no 16:00-18:00 pēc Rīgas laika. 

Pasākumam lūdzam reģistrējieties šeit.

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā 2023. gada marta nogalē, konferencē tiks aktualizēti notikumumi Baltkrievijā kā bīstami ne tikai reģionam, bet arī visai starptautiskajā likumā balstītajai kārtībai. Baltkrievijā opozīcijas spēki valstī joprojām ir dzīvi - to pierāda ne vien nesenais incidents Mačulišču lidlaukā, par kuru atbildību uzņēmušies partizāni, bet arī augsta profila opozīcijas pārstāvju, t.sk. "Viasna" dibinātāja Alesa Beļacka, notiesāšana. Šī dinamika liecina, ka Eiropas austrumos nolaižas 21. gadsimta dzelzs priekškars, kura pamatos iestrādātas atšķirīgas vērtības un tiesības, kā arī pārvaldes sistēmas. 

Diskusiju laikā ar ekspertiem, kas pārstāv drošības studijas, politikas zinātni un socioloģiju, centīsimies atbildēt uz jautājumu - vai Baltkrievija ir okupēta valsts?
Diskusijā piedalīsies:

  • Hanna Ļubakova, domnīca Atlantijas padome (Atlantic Council), Baltkrievija
  • Lizaveta Dubinka-Huša, Baltkrivijas pētniecības tīklojums(Belarus Research Network on Neighborhood Policy), Baltkrievija
  • Klauss Metiesens, Dānijas Karaliskā aizsardzības koledža (Royal Danish Defence College), Dānija
  • Tomas Janeliūnas, Austrumeiropas studiju centrs (East European Studies Center), Lietuva
  • Veronika Laputska, EAST centrs (EAST center), Polija
  • Jākobs Tolstrups, Ārhusas universitāte, Dānija
  • Sigita Struberga, Latvijas Transatlantiskā organizācija
Diskusiju moderēs Uģis Lībietis, Latvijas Ārpolitikas institūta asociētais pētnieks.
 
Par Baltkrievijas pētniecības tīklojumu vairāk uzzināsiet tā mājaslapā: www.belarusnetwork.org.

Publicēts 11. aprīlis, 2023