Par projektu: "Demokrātisko vērtību aizsardzība, novēršot ar pandēmiju saistīto dezinformāciju"

Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar projekta vadošo partneri Centre for Policy Studies (Armēnija) un Experts for Security and Global Affairs Association (Rumānija) realizē projektu “Demokrātisko vērtību aizsardzība, novēršot ar pandēmiju saistīto dezinformāciju” (Protecting Democratic Values by Tackling Pandemic-related Disinformation).

Projekta mērķis ir uzraudzīt un analizēt dezinformāciju un mediju manipulācijas, kas ir saistītas ar COVID-19 pandēmiju, kā arī viltus ziņu un propagandas iespējamu izmantošanu, lai ietekmētu vai destabilizētu situāciju Centrālajā un Austrumeiropā, it īpaši Austrumu partnerības valstīs. Projektā tiks salīdzinātas manipulācijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu un sociālo tiklu kontekstā, pievēršot uzmanību vispārīgiem un specifiskiem, ar valsti saistītiem naratīviem un metodēm. Projekta ietvaros plānots organizēt vairākus seminārus kā arī izstrādāt ar tēmu saistītas analīzes. 

Ja jums ir interese izprast kā izplatās dezinformācija un sazvērestības teorijas saistībā ar koronavīrusa pandēmiju, laipni aicinām jūs piedalīties pirmajā diskusijā, kas notiks šī gada 31.jūlijā plkst. 17:30 “Zoom.”

Reģistrēties lūdzam līdz šī gada 31. jūlija plkst. 12:00 šeit.

Projektu finansē Black Sea Trust for Regional Cooperation of the German Marshall Fund of the United States.

Publicēts 30. jūlijs, 2020