#RSF2020 ep.VI: Partijas jaunie atklājumi: NATO un Ķīna

Sestā "Rīgas Drošības Foruma 2020" podkāstu sērijas epizode tiek dalīta divās daļās. Divu diskusiju laikā pārrunāsim NATO 2030 projekta politisko programmu attiecībā uz Ķīnu, aplūkojot galvenās nepieciešamības, riskus un ieguvumus, kā arī apspriedīsim NATO ciešāku sadarbību ar līdzīgi domājošām valstīm ārpus NATO.

Pirmajā diskusiju daļā piedāvājam sarunu ar Dzjina Luna, Šanhajas Starptautisko pētījumu institūta Eiropas pētījumu centra direktora vietnieci. 

Otrajā diskusijas daļā piedāvājam sarunu ar autoru un vēsturnieku, mūsdienu Āzijas pētnieku Hūvera institūtā un Stenfordas Universitātē ASV, Maiklu R. Auslinu. 

Abas sarunas vada Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, politoloģe, Ķīnas pētniece, Rīgas Stradiņa universitātes Ķīnas studiju centra un Jaunā zīda ceļa programmas vadītāja Latvijas Ārpolitikas institūtā, Eiropas Ķīnas domnīcu tīklojuma (ETNC) biedre.

Sekojiet LĀI sociālo mediju kontos publicētajai informācijai un saņemiet jaunāko informāciju pirmie! Iesaistoties diskusijās LĀI aicina izmantot foruma tēmturus – #RSF2020 un #LIIAsem.

Vairāk par projektu lasi šeit.

Projekts ir veiksmīgas sadarbības rezultāts starp Latvijas Ārpolitikas institūtu, NATO Publiskās Diplomātijas departamentu, Frīdriha-Eberta fondu, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Vācijas Federālo ārlietu biroju kā arī Polijas, Kanādas un Spānijas vēstniecībām Latvijā.

Publicēts 26. novembris, 2020