#RSF2020 ep.I: Digitālais laikmets. Kā nosargāt demokrātiskās vērtības?

Atklājot Rīgas Drošības Foruma podkāstu sesijas, jūsu uzmanībai piedāvājam augsta līmeņa sarunu ar Valsts prezidentu Egilu Levitu: “Digitālais laikmets. Kā nosargāt demokrātiskās vērtības?” Sarunu vada LĀI direktors, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds.

Digitālā laikmeta atnākšana tika uzskatīta par jaunu demokrātijas attīstības posmu visā pasaulē. Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas nodrošina lielāku piekļuvi zināšanām, rada platformu saziņas izveidei, paver jaunas iespējas uzņēmumiem, veicina ekonomikas un sabiedrības attīstību.

Tomēr neskatoties uz to, digitālajam laikmetam attīstoties, arvien vairāk iezīmējas arī laikmeta negatīvās puses un neapmierinātība. Tehnoloģiju attīstība saasina daudz plašākas tendences - dezinformācijas izplatīšanos, politisko polarizāciju, kibertelpas drošību, kā arī virkni citu izaicinājumu.

Ar kādām priekšrocībām un kādiem izaicinājumiem ir jāsastopas demokrātiskām digitālā laikmeta sabiedrībām? Kā nosargāt demokrātiskās vērtības? Ko būtu svarīgi saglabāt un ko vērtīgi palaist kopīgas izaugsmes vārdā? Ņemot vērā ātrumu kādā norit tehnoloģiskā attīstība, cik tālu mēs esam no piektās rūpnieciskās revolūcijas? Cik ļoti tā dominēs pār sabiedrību un cik lielā mērā mainīs pasauli?

Sekojiet LĀI sociālo mediju kontos publicētajai informācijai un saņemiet jaunāko informāciju pirmie! Iesaistoties diskusijās LĀI aicina izmantot foruma tēmturus – #RSF2020 un #LIIAsem. 

Vairāk par projektu lasi šeit.

Projekts ir veiksmīgas sadarbības rezultāts starp Latvijas Ārpolitikas institūtu, NATO Publiskās Diplomātijas departamentu, Frīdriha-Eberta fondu, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Vācijas Federālo ārlietu biroju kā arī Polijas, Kanādas un Spānijas vēstniecībām Latvijā.

Publicēts 19. oktobris, 2020