Diskusija "Cik droši Tu jūties, dzīvojot Eiropā?" Rīgā

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par drošības jautājumiem Eiropā un pārrobežu sadarbību, piektdien, 1. novembrī, 14.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā (1. stāvā) norisināsies reģionālo diskusiju “Cik droši tu jūties, dzīvojot Eiropā?” noslēdzošais pasākums un Eiropas Komisijas realizētās kampaņas “#EUprotects / ES – sargājam kopā” kampaņas vēstnešu Latvijā godināšana.

Diskusijā piedalās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks,13. Saeimas deputāts, bijušais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, un CERT.lv vadītāja Baiba Kaškina. Diskusiju vadīs Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Sintija Broka. 

Interesentus aicinām reģistrēties iepriekš. 
Vietu skaits pasākumā ir ierobežots: https://ej.uz/EUprotects_Riga

Kopā ar ekspertiem diskutēsim par tādām tēmām kā ES vērtības un to izmaiņas laika gaitā; indivīdi, kas rūpējas par drošību dažādās nozares, un viņu loma kopējās drošības uzturēšanā Eiropas Savienībā; par drošības “stingrajiem aspektiem” – ES kaujas grupām, PESCO, militārajām un civilajām misijām, kā arī terorisma un radikalizācijas draudiem un drošības “maigajiem” aspektiem – migrāciju, populismu, energodrošību un kiberdraudiem, un to ietekmi uz mūsu dzīvi Latvijā.

Noslēgumam tuvojas arī Eiropas Komisijas realizētā kampaņa “#EUprotects / ES – sargājam kopā”. Pateicoties kampaņā iesaistīto vēstnešu atsaucībai un līdzdalībai, Latvijas iedzīvotāji šogad pasākumos visā Latvijā, kā arī interaktīvā stāstu stendā, TV sižetos un radio intervijās, un sociālajos tīklos ir iepazinuši daudzu profesionāļu darbu, kuri ikdienā rūpējas par sabiedrības, veselības un vides drošību. Vēstnešu ieguldījums un pieredze ir ļāvis Latvijas iedzīvotājiem uzzināt vairāk par bērniem drošākas vides veidošanu internetā, pārtikas un sadzīves priekšmetu drošības kontroli, dabas aizsardzību, drošu ceļošanu, cīņu pret cilvēktirdzniecību, kā arī izskanēt Latvijas vārdam plašāk, dodot iespēju par paveikto uzzināt arī citās ES valstīs. Pateicībā par šo ieguldījumu, diskusijas noslēgumā klātienē godināsim kampaņas vēstnešus.

Reģionālo diskusiju ciklu organizē Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Līdz šim reģionālās diskusijas notikušas Daugavpilī, Liepājā, Valkā, Cēsīs un Jelgavā. Tās tiek īstenotas Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" un Latvijas Ārpolitikas institūta realizētā projekta “Eiropas Savienības sabiedrības un indivīda loma drošības veicināšanā Eiropā” ietvarā.

Publicēts 17. oktobris, 2019