Cik droši tu jūties, dzīvojot Eiropā? Jelgavā

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par drošības jautājumiem Eiropā un pārrobežu sadarbību, piektdien, 4. oktobrī, 14.00 Jelgavā, Jelgavas novada pašvaldības Lielajā zāle, Pasta iela 37, notiks reģionālā diskusija “Cik droši tu jūties, dzīvojot Eiropā?” To aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Diskusijā piedalās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks, Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes pētniece Vineta Kleinberga un Atis Lejiņš, 13. Saeimas deputāts. Diskusiju vadīs Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Sintija Broka. 

Kopā ar ekspertiem diskutēsim par tādām tēmām kā ES vērtības un to izmaiņas laika gaitā; indivīdi, kas rūpējas par drošību dažādās nozares, un viņu loma kopējās drošības uzturēšanā Eiropas Savienībā; par drošības "stingrajiem aspektiem" – ES kaujas grupām, PESCO, militārajām un civilajām misijām, kā arī terorisma un radikalizācijas draudiem un drošības “maigajiem" aspektiem – migrāciju, populismu, energodrošību un kiberdraudiem, un to ietekmi uz mūsu dzīvi Latvijā.

Interesenti tiek aicināti pieteikt savu dalību iepriekš: https://ej.uz/EUprot_Jelgava
Dalība pasākumā ir bez maksas.

Diskusijas noslēgumā – sarunas pie kafijas.

Reģionālo diskusiju organizē Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Līdz šim reģionālās diskusijas notikušas Daugavpilī, Liepājā, Valkā un Cēsīs. Tās tiek īstenotas Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" un Latvijas Ārpolitikas institūta realizētā projekta “Eiropas Savienības sabiedrības un indivīda loma drošības veicināšanā Eiropā" ietvarā.

Publicēts 25. septembris, 2019