Cik droši tu jūties, dzīvojot Eiropā?

Drošības jēdziens mūsdienās skar ikvienu dzīves jomu, un drošības īstenošana ir viens no galvenajiem izaicinājumiem gan indivīda, gan sabiedrības līmenī. 

Aicinām Jūs piedalīties diskusijā "Cik droši tu jūties, dzīvojot Eiropā?" sarunu festivāla LAMPA pirmajā dienā, 28. jūnijā, pulksten 16.00. Diskusija norisināsies Eiropas teltī, kuras programma šogad veltīta drošības tēmai. Uz sarunu aicina Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

Diskusijas laikā runāsim par Eiropas Savienības vērtībām un to izmaiņām laika gaitā, par cilvēkiem, kas ik dienu rūpējas par ES iedzīvotāju drošību. Diskutēsim gan par drošības "stingrajiem aspektiem" – ES kaujas grupām, dalībvalstu sadarbību aizsardzībā, militārajām un civilajām misijām, terorisma un radikalizācijas draudiem –, gan par drošības “maigajiem aspektiem” – migrāciju, populismu, energodrošību un kiberdraudiem – un to ietekmi uz mūsu ikdienas dzīvi.

Diskusija norisinās Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" un Latvijas Ārpolitikas institūta kopīgā projektā. Eiropas Komisijas īstenotā informatīvā kampaņa "#EUprotects/ES – sargājam kopā" veicina iedzīvotāju izpratni par pārrobežu sadarbību drošības veicināšanai.

Publicēts 10. jūnijs, 2019