Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējums

2022. gada 18. martā Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Republikas Saeimu organizē ikgadējo augsta līmeņa starptautisko konferenci “Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējums”. Konferenci atklās Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, LĀI direktors Andris Sprūds un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre.

Pilna pasākuma programma pieejama šeit.

Koronavīrusa pandēmija un karš Ukrainā ir būtiski ietekmējis mūsu ikdienu. Krīzes jau tradicionāli ir mudinājušas Eiropu rast arvien jaunus instrumentus un risinājumus. Jau šobrīd karš Ukrainā ir veicinājis vēsturiskus lēmumus un vēl nebijušu solidaritāti starp sabiedrotajiem, līdz ar to šogad konferences “Baltijas ES sarunas 2022” dalībnieki diskutēs par tādiem jautājumiem kā Eiropas Savienības politiskā ainava jaunajā ģeopolitiskajā vidē; kā Eiropas Zaļā kursa klimata ambīcijas var salāgot ar nepieciešamību uzlabot energoapgādes drošību; kā padarīt digitālo Eiropu drošāku pret kiberkaru; kā arī, ņemot vērā, ka Ukrainas centieni pievienoties ES ir guvuši dramatisku pavērsienu, konferencē tiks aplūkoti jautājumi par ES iespējām šādus risinājumus rast, par ES nākotni un tās lomu pasaulē.

Konferencē piedalīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā un ES tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis, bijušais Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Hanss Gerts Poterings (Hans-Gert Pöttering), Šveices Federālā tehnoloģiju institūta Cīrihē profesors Franks Šimmelfennigs (Frank Schimmelfennig), Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Tibo Klenērs (Thibaut Kleiner) un citi.

Starptautiskajai augsta līmeņa konferencei “Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējums” varēs sekot tiešsaistē www.liia.lv, www.saeima.lv, www.lsm.lv/eng.lsm.lv, www.baltictimes.com, u.c., kā arī Saeimas, LĀI un EK pārstāvniecības Facebook kontos. Konferences sākums piektdien, 18. martā, pulksten 9.00.

Konference “Baltijas ES sarunas 2022: iespēju īstenošana” tiek organizēta sadarbībā ar Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūtu Lietuvā, Igaunijas Ārpolitikas institūtu un Starptautisko aizsardzības un drošības centru (ICDS) Igaunijā, kā arī Latvijas Republikas Ārlietu ministriju.

Publicēts 07. marts, 2022