Norisināsies starptautiskā konference “Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: izaicinājumi un risinājumi”

Norisināsies starptautiskā konference “Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: izaicinājumi un risinājumi”

Otrdien, 27.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Rīgas Stradiņa universitāte sadarbībā ar Baltijas jūras valstu padomes sekretariātu, Zviedrijas Institūtu un Zviedrijas Civilās aizsardzības aģentūru organizē starptautisku konferenci “Sabiedrības drošība Baltijas jūras reģionā: izaicinājumi un risinājumi”.

Starptautiskajā konferencē, kuras vadmotīvs ir drošības jautājuma ieviešana izglītībā un sabiedrības izpratnes veicināšana par drošību Baltijas jūras valstu reģionā, eksperti no Lielbritānijas, Vācijas, Igaunijas, Apvienoto Nāciju Organizācijas, Zviedrijas un Latvijas identificēs kopīgus izaicinājumus un vienosies par potenciāliem risinājumiem sabiedrības drošības stiprināšanā. Konferencē piedalīsies Baltijas līderības programmas absolventi, kuri ikdienā rūpējas par savas valsts iedzīvotāju drošību (plašāk šeit).

Konferencē tiks sniegts ieskats un papildinātas dalībnieku zināšanas par pašreizējo sabiedrības drošības kultūru Baltijas jūras reģionā un to, kā risku uztvere ietekmē izpratni par sabiedrības drošību.

Konferences programma sastāv no vairākiem blokiem – divām paneļdiskusijām par izglītību kā sabiedrības drošības būtisku elementu un  sabiedrības izpratnes veicināšanu reģionālajā līmenī, kā arī diviem interaktīviem semināriem. Īpaši šai konferencei tika izveidots piemērs ar papildinātās realitātes izmantošanu sabiedrības izglītošanā par drošību – piemērs tiks demonstrēts ar bukleta “Vai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos” palīdzību. Konferences dalībniekiem arī būs iespēja iegūt savu eksemplāru Latvijas Ārpolitikas institūta un Ziemeļvalstu ministru padomes šogad izdotajai grāmatai Societal Security in the Baltic Sea region: Expertise Mapping and Raising Policy Relevance

Konferences programma pieejama šeit.

Konference norisināsies Rīgas Stradiņa universitātē Dzirciema ielā 16 un ikviens interesents to varēs vērot neklātienē VUGD mājaslapā šeit. Konferences darba valoda – angļu.

Publicēts 22. novembris, 2018