No oktobra līdz decembrim norisināsies Rīgas Drošības Forums: Cik eiropeiska ir Eiropas drošība?

Piekto gadu pēc kārtas Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) rīko Rīgas Drošības Forumu, pulcējot starptautiska līmeņa ekspertus drošības, politikas, tehnoloģiju, izglītības un aizsardzības jautājumos. Desmit aizraujošās raidierakstu sērijās sarunu biedri šķetinās globāli nozīmīgus jautājumus, veicot politisko pašrefleksiju un caur atbildēm uz neērtiem jautājumiem nostiprinātu savstarpēju sapratni drošākas nākotnes veidošanā. Foruma diskusiju ieraksti būs brīvi pieejami latviešu un angļu valodās.

Divu mēnešu garumā, sākot no 30. oktobra līdz decembra beigām, ik nedēļu tiks publicēta jauna audio un video epizode angļu un latviešu valodās. Sērijas iedalīsies divos līmeņos, apskatot “tradicionālās” jeb konvencionālās drošības dimensijas, kā arī “netradicionālos” jeb nekonvencionālos drošības izaicinājumus.

Diskusijas būs brīvi pieejamas projekta mājaslapā: www.rigasecurityforum.liia.lv, LĀI sociālo tīklu kontos,  kā arī “Apple” un “Spotify” platformās.

Projekts ir veiksmīgas sadarbības rezultāts starp Latvijas Ārpolitikas institūtu, NATO Publiskās Diplomātijas departamentu, Frīdriha-Eberta fondu Baltijā, Amerikas Savienoto Valstu, Polijas, Kanādas un Spānijas vēstniecībām Latvijā, kā arī starptautisko aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu, pilotu apmācību un tehnoloģisko risinājumu sniedzēju “Patria”, Rīgas Juridisko augstskolu un “5G Techritory” platformu.

Projekta informatīvie sadarbības partneri “The Baltic Times”, Latvijas vienotais ziņu portāls lsm.lv, eng.lsm.lv, replay.lv un TV4 Latvija.

Publicēts 21. septembris, 2023