Igaunijas militārās industrijas uzņēmums Milrem Robotics sadarbībā ar LĀI publicē grāmatu

Igaunijas militārās industrijas uzņēmums Milrem Robotics sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu publicē savu jaunāko grāmatu "Digitālās kājnieku kaujas sistēmas. Pētniecība un inovācijas."

Militāri konflikti ir bijuši un būs neatņemama starptautisko attiecību sastāvdaļa. Ņemot vērā vēstures cikliskumu, arī Baltijas jūras reģions nav pasargāts no jaunu bruņotu konfliktu iespējamības. Taču mazu valstu aizsardzības spējas pret valstīm ar augsti attīstītiem militāriem līdzekļiem ir ļoti ierobežotas – šo plaisu var mazināt militārās tehnoloģijas.

Viena no strauji progresējošām militāro tehnoloģiju jomām ir bezpilota sauszemes transportlīdzekļi. To attīstības galvenie virzītājspēki ir vēlme samazināt karavīru drošības riskus, kā arī paaugstināt sauszemes spēku vienību kaujas spējas.

Grāmatā ir apkopota dažādu valstu –  Apvienoto Arābu Emirātu, Francijas, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas – pieredze bezpilota sauszemes transportlīdzekļu attīstībā. Tāpat grāmatā analizēta pētniecības un inovācijas iniciatīvas militārajā jomā Eiropas Savienības līmenī un Baltijas valstīs.

Grāmatas autori uzsver, ka sauszemes kaujas roboti jau ir daļa no karadarbības uz sauszemes. Šāda veida robotu darbībā vēl veicami virkne pilnveidojumu, tomēr tālākā perspektīvā tiem var būt izšķiroša ietekme kaujas operāciju attīstībā.

Grāmatas elektroniskā versija angļu valodā ir brīvi pieejama Latvijas Ārpolitikas institūta mājaslapā.

Grāmata seko pirmajam izdevumam „Digitālās kājnieku kaujas sistēmas. Ievads sauszemes robotikā” un “Digitālās kājinieku kaujas sistēmas. Darbības principi,” kas tika izdotas attiecīgi 2016. un 2017. gadā.

Publicēts 25. marts, 2019