Ieskats rakstu krājuma "Latvijas Ārlietu simtgade. Pasaules doma un Latvija" prezentācijā

2019. gada 15. novembrī, Rīgas Latviešu Biedrības nama Līgo zālē, Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas Saeimu, Latvijas ārlietu simtgades projekta ietvaros aizvadīja IV sējuma "Latvijas Ārlietu simtgade. Pasaules doma un Latvija" prezentāciju.

Diskusiju atklāja LĀI direktors, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds.

Diskusijā piedalījās Ivars Ījabs, Eiroparlamenta deputāts, Iveta Kažoka, PROVIDUS direktore un vadošā pētniece, kā arī Ineta Ziemele, Satversmes Tiesas priekšsēdētāja. Diskusiju vadīja Mārtiņš Daugulis.

Fotoattēli no diskusijas ir pieejami šeit jeb mūsu facebook kontā. 

"Latvijas ārlietu simtgade. Pasaules doma un Latvija” turpina publikāciju sēriju par idejām, darbiem un personībām, kā arī scenārijiem nākotnei Latvijas ārpolitikā. Šīs grāmatas uzdevums ir skaidrot pasaules domas ietekmi uz Latviju. Autori aplūko pašnoteikšanās, normatīvā multilaterālisma, nacionālisma, vadonisma, feminisma, neatzīšanas politikas, “vēstures beigu” un “civilizācijas sadursmes” idejas, legālisma un cilvēktiesību attīstību, kā arī konkrēto ideju ietekmi uz Latviju.

Publikācija PDF formātā ir brīvi pieejama šeit. 

Latvijas Ārpolitikas institūts pateicas Latvijas Republikas Saeimai un Ārlietu ministrijai par atbalstu šī̄ pētījuma izdošanā̄.

Publicēts 19. novembris, 2019