Ieskats "Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējums" konferencē

Lai diskutētu par aktuālo situāciju Eiropas Savienībā Covid-19 pandēmijas un jaunās ģeopolitiskās situācijas ietekmē, piektdien, 18.martā, notika augsta līmeņa ekspertu starptautiska konference “Baltijas ES sarunas 2022: aktuālie izaicinājumi un ilgtermiņa redzējumi”. To organizēja Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Republikas Saeimu. 

Konferenci atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre.

Konferences videoieraksti latviešu valodā pieejami zemāk:

Fotomateriāli pieejami šeit.
(Foto: Reinis Inkēns, Saeima; Anrijs Požarskis).

Konferences ietvaros norisinājās četras paneļdiskusijas. Pirmajā no tām uzmanības centrā bija jautājums par Eiropas nākotni, tostarp kontekstā ar karu Ukrainā. Otrā paneļa saruna bija veltīta energoapgādes drošības un klimata politikas mērķiem. Savukārt trešajā paneļa sarunā dalībnieki sprieda par kiberdrošību digitālajā Eiropā. Noslēguma sarunā dalībnieki diskutēja par Eiropas Savienības lomu pasaulē, tostarp Ukrainas vēlmi pievienoties Eiropas Savienībai.

Konferencē piedalījās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā un Eiropas Savienības tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis, bijušais Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Hanss Gerts Poterings (Hans-Gert Pöttering), Šveices Federālā tehnoloģiju institūta Cīrihē profesors Franks Šimmelfennigs (Frank Schimmelfennig), Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Tibo Klenērs (Thibaut Kleiner) un citi.

Konference “Baltijas ES sarunas 2022: iespēju īstenošana” tiek organizēta sadarbībā ar Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūtu Lietuvā, Igaunijas Ārpolitikas institūtu un Starptautisko aizsardzības un drošības centru (ICDS) Igaunijā, kā arī Latvijas Republikas Ārlietu ministriju.

Publicēts 21. marts, 2022