Ināras Mūrnieces kundzes, Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas video uzruna

Eiropa esam mēs, un Eiropas nākotne ir mūsu nākotne.

Ik pavasari Saeimā notiek dialogs par Eiropas Savienību. Tās ir “Baltijas Eiropas Savienības sarunas” – starptautiska konference, kurā politiķi un pētnieki diskutē par Eiropas Savienības attīstību.

Šā gada “Baltijas Eiropas Savienības sarunu” centrā ir Eiropa politisko pārmaiņu gaidās.

Maijā mēs ievēlēsim jaunu Eiropas Parlamentu. Rudenī tiks veidota jauna Eiropas Komisija. Kāda būs mūsu “ceļamaize” Eiropas Parlamenta deputātiem no Latvijas? Kādu Eiropu mēs vēlamies redzēt pēc 5 un 10 gadiem? Kuras lietas vienkāršāk ir paveikt pašu spēkiem Latvijā un kuras labāk visiem kopā Eiropas Savienībā?

Vēlos uzsvērt, ka mēs Latvijā esam atbildīgi par Eiropas Savienības un NATO ārējās robežas drošību.

Krimas aneksija pirms 5 gadiem un Krievijas agresija Donbasā, tāpat izaicinošā rīcība pret Ukrainu Kerčas jūras šaurumā atgādina, ka mums jāstiprina Latvijas drošība. Tā ir mūsu kopīgā atbildība Ziemeļatlantijas aliansē un Eiropas Savienībā.

Šis ir nozīmīgu pārmaiņu laiks. Tādēļ Saeimai ir jābūt aktīvai Eiropas politikas veidošanā. Ziemeļvalstu un Baltijas reģionu raksturo spēcīga nacionālo parlamentu balss. Tā tam jābūt arī turpmāk!

Ticu, ka mums izdosies aktīvs un ieinteresēts dialogs “Baltijas Eiropas Savienības sarunās," norāda Ināra Mūrniece, Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja.

Starptautiskā augsta līmeņa konference "Baltijas ES sarunas 2019: Politiskās pārmaiņas gaidot" norisināsies 5.aprīlī, Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8. Pasākumu organizē Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Republikas Saeimu, kā arī ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta atbalstu. Pasākuma informatīvais atbalstītājs portāls Delfi.lv

Publicēts 27. marts, 2019