“Krievija un Rietumi svešos ūdeņos: Kas tālāk?”

Rietumi un Krievija arvien vairāk saskarās ar virkni globāliem izaicinājumiem, kas abām būs jārisina kopā. Turpmāka interpretācijas un neuzticības tradīcija varētu kļūt par nozīmīgu izaicinājumu sadarbības veicināšanā. Lai gan pašreizējā pasaules mēroga finanšu situācija ir stabilizējusies, sankciju-pretpasākumu režīms un  sadarbības pārtraukšana ir izraisījusi strauju ekonomisko attiecību lejupslīdi starp abām pusēm. Vienlaicīgi arī Ķīna un “Joslas un ceļa” iniciatīva ir kļuvusi par eiroatlantiskās drošības un kārtības neatņemamu sastāvdaļu. Kopējās izaugsmes izredzes bremzē arī drošības situācija Tuvajos Austrumos un no tās izrietošie migrācijas viļņi. Izaicinājumus sagādā arī sadarbība Arktikā un klimata pārmaiņu draudi, kas vienādi ietekmēs gan Rietumus, gan Krieviju. 

Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI), turpinot tradīciju, aicina pievienoties pusdienu diskusijai: “Krievija un Rietumi svešos ūdeņos: Kas tālāk?” un “Rīgas dialogu 2018” pārdomu publikācijas prezentācijai, kas norisināsies 11. septembrī no pulksten 13.00 līdz 14.00 viesnīcā Bergs (Elizabetes ielā 83/85), piektajā stāvā.

Reģistrācija ir pieejama šeit
: ej.uz/RigaDialogue_2018

“Rīgas dialogi 2018” pārdomu publikācija sniedz ekspertu viedokli par jaunākajām politikas, ekonomiskas un drošības tendencēm Baltijas jūras, Melnās jūras reģionā un plašākā Rietumeiropas un Krievijas attiecību kontekstā.

Šī gada publikācija piešķir jaunu elementu ierastajam Rīgas dialoguformātam: Rīgas dialogu rekomendācijas. Tas ir saraksts ar steidzamības kārtas ieteikumiem politikas veidotājiem, diplomātiem un ekspertiem.

Publikācija pēc prezentācijas PDF formātā būs pieejama LĀI mājas lapā: www.liia.lv
Pasākuma apmeklētājiem būs brīvi pieejama grāmatas drukātā versija.

Projektu īsteno Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu, Kodoldraudu iniciatīvu (Nuclear Threat Initiative),Eiropas Līderības tīklu (European Leadership Network),Krievijas Ārpolitikas Padomi (Russian International Affairs Council), “Latvijas dzelzceļu” un “LDz Loģistiku”.

Projekta informatīvais atbalstītājs portāls Delfi.lv. 

Publicēts 28. augusts, 2018