Ārpolitikas čempionāts 2017: politiķi pret studentiem

Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) sarunu festivāla LAMPA ietvaros organizēja Ārpolitikas čempionātu 2017: politiķi pret studentiem, 1. jūlijā no plkst. 12:00 – 13:30 Cēsu pils parkā, skatuvē „Uzzibsnī”.

Cik labi mēs pārzinām mūsu tautas pārstāvjus, kuri darbojas Saeimā? Cik labi tautas pārstāvji ir informēti par tautas viedokli ārlietu jautājumos? Gatavojamies Latvijas simtgadei, bet cik labi zinām, kas tieši šajos simts gados ir paveikts?

Lai atraktīvā un publiku iesaistošā veidā runātu par ārpolitikas jautājumiem, uz sacensību “Ārpolitikas čempionāts 2017” aicinājām politiķu un studentu komandas. Vērtējām gan erudīciju nopietnos globālās politikas jautājumos, gan, ņemot vērā tuvojošos valsts simtgadi, pārbaudījām zināšanās Latvijas ārlietu vēsturē.

Pasākumā piedalījās šādi politiskā spēka pārstāvji: Edgars Tavars (LZP/ZZS), Edvards Smiltēns (Vienotība), Gunārs Kūtris (No sirds Latvijai), Igors Pimenovs (Saskaņa), Juris Viļums (LRA) un Rihards Kols (VL-TB/LNNK). 

Politiķiem pretī stājās seši erudīti un zināšanām bagāti Rīgas Stradiņa Universitātes studenti - Artūrs Bikovs, Artūrs Ķīsis, Gita Sauka, Kārlis Ralfs Lapiņš, Katrīne Kazaka un Toms Ģigulis. 

Čempionāta moderators un galvenais tiesnesis – Edijs Bošs, žurnālists un Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors.

Pasākums tika rīkots Latvijas ārējās un drošības politikas gadagrāmatas, kā arī Latvijas ārlietu simtgades projektu ietvaros. Abus projektus atbalsta Latvijas Republikas Saeima un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

Publicēts 26. jūnijs, 2017