LĀI atklāj Jaunā Zīda ceļa programmas oficiālo mājas lapu

Latvijas Ārpolitikas institūts ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” un LDz Loģistika atbalstu atklāj Jaunā Zīda ceļa programmas oficiālo mājas lapu: www.jzc.lai.lv un piedāvā ekskluzīvu interviju ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” prezidentu Edvīnu Bērziņu.

2017. gada jūlijā Latvijas Ārpolitikas institūts uzsāka Jauna Zīda ceļa programmas darbību, kuras galvenie mērķi ir veicināt un koordinēt pētniecības pasākumus, iesaistot valstis un reģionus Eiropā un Āzijā, kas integrēti Jaunā Zīda ceļa iniciatīvas. Programmas ietvaros tiek konceptuāli izvērtēta Latvijas iesaiste transporta, loģistikas, informācijas, finanšu, digitālā un cilvēku kapitāla apmaiņā, kas saistīta arī ar Ķīnas Jostas un Ceļa iniciatīvu. Tiek arī sniegta analīze par Ķīnas iniciatīvām, kas attiecināmas uz Baltijas reģionu, tostarp Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības 16+1 mehānismu. Latvijas intereses tiek pārstāvētas dažādos pētniecības un ideju ģeneratoru tīklos un notiek dalība pētījumos, kas saistīti ar Jaunā Zīda ceļa attīstības tendenču izvērtējumu. Būtisks programmas darbības virziens ir Indijas, Irānas, Krievijas, Baltkrievijas, Tuvo Austrumu un Centrālāzijas valstu perspektīvas un stratēģijas izvērtējums, veidojot Eirāzijas infrastruktūras un civilizācijas lielceļus.

Šajā relatīvi īsajā laika periodā, LĀI programmas ietvaros ir uzsācis sadarbību ar virkni starptautisko partneru, piemēram, Khalifas universitāti Abū Dabī, Džavaharlala Neru universitātes Starptautisko studiju skolu Indijā, Jaunā Jūras Zīda ceļa institūtu un Džedzjanas Vanli universitāti Ķīnā, Šanhajas Ārpolitikas Studiju institūtu, Fudan universitāti Šanhajā, kā arī ar citiem sadarbības partneriem Ķīnā un ārpus tās.

Jaunā Zīda ceļa programmas mājas lapā būs brīvi pieejama informācija par programmas organizētajiem un atbalstītajiem pasākumiem, kā arī Latvijas transporta un loģistikas sektora aktualitātes un ekspertu analīzes.

Ar Jaunās Zīda ceļa programmas palīdzību, Latvijas Ārpolitikas institūta mērķis ir konceptualizēt integrāciju visā Eirāzijas infrastruktūras un civilizācijas lielceļu garumā. Cenšoties labāk izprast globālo un reģionālo starpsavienojamību, mēs aktīvi rosinām sadarbību un sinerģiju starp akadēmiskajām aprindām, uzņēmumiem, valsts iestādēm, NVO un sabiedrību.

Publicēts 18. oktobris, 2018